Poseł Krupka apeluje do uczestników konwencji PSL. Chce programów naprawczych

Data publikacji: 20.01.2018 10:54 / Data aktualizacji: 20.01.2018 12:12
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Anna Krupka, poseł PiS

Anna Krupka, poseł PiS
16.10.2017 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości są zaniepokojeni złym wydatkowaniem środków unijnych w województwie świętokrzyskim. Ich zdaniem polityka regionalna prowadzona przez marszałka województwa jest nieskuteczna, co przekłada się na niskie lokaty w rankingach atrakcyjności inwestycyjnej w kraju.

List w tej sprawie opublikowała poseł PiS Anna Krupka.

- Świętokrzyskie  jest najszybciej wyludniającym się regionem w kraju, zarząd województwa najsłabiej wykorzystuje środki unijne. W 2016 w województwie świętokrzyskim odnotowano drugi najniższy wzrost PKB w kraju. Według danych GUS świętokrzyskie jest najszybciej wyludniającym się regionem w Polsce, co przekłada się na końcowe lokaty województwa w rankingach atrakcyjności inwestycyjnej. To również zarząd województwa  wraz z Marszałkiem Adamem Jarubasem na czele najsłabiej wykorzystuje środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego. Apeluję do członków PSL aby podczas swojej dzisiejszej konwencji przedstawili realne programy naprawcze, mogące rozwiązać te problemy - pisze Anna Krupka.

Konwencja ludowców odbyła się  w Kraśniku. To początek kampanii przed wyborami samorządowymi. PSL w swoim programie zapowiada między innymi odejście od centralizacji państwa, stworzenie samorządów "przyjaznych" rodzinie, młodym, seniorom oraz przedsiębiorcom.

Z marszałkiem Adamem Jarubasem nie udało nam się skontaktować.

Reklama