Nowy bus do przewozu niepełnosprawnych dzieci. Dzięki wsparciu PFRON-u

Data publikacji: 23.01.2018 15:26
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skarżysko - Kamienna. Przekazanie busa Zespołowi Placówek Edukacyjno-Wychowawczych

Skarżysko - Kamienna. Przekazanie busa Zespołowi Placówek Edukacyjno-Wychowawczych
Skarżysko. 23.01.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Zespól Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Skarżysku Kamiennej otrzymał nowy samochód do przewozu niepełnosprawnych podopiecznych. Placówka dostała na ten cel dofinansowanie ze świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 120 tysięcy złotych. Powiat skarżyski dołożył ze środków własnych ponad 70 tysięcy złotych.

Jak podkreślił dyrektor placówki Marcin Kruk, do ośrodka uczęszczają dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z terenu powiatu, a także spoza niego. Codziennie jest dowożone ponad stu wychowanków.

Placówka posiada cztery busy. Niestety jeden z nich to pojazd ponad 20-letni, który nie nadawał się do dalszej eksploatacji.

- W związku z tym wnioskowaliśmy o nowy samochód. Dzisiaj został on przekazany - dodał Marcin Kruk.

W przekazywaniu busa uczestniczyła poseł PiS Maria Zuba. Podkreśliła, iż rząd budując budżet państwa wielką troską objął takie placówki oświatowe, jak ta w Skarżysku.

- Rząd na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Stąd też ważne było, by wyeksploatowany samochód zastąpić nowym, który będzie służył szkole - dodała Maria Zuba.

18-osobowy bus przystosowany jest do przewozu niepełnosprawnych. Wyposażony jest w specjalną windę umożliwiającą przewóz osób na wózkach inwalidzkich. Będzie służył przy dowozie na codzienne zajęcia, warsztaty i wycieczki. W uroczystości udział wzięły władze powiatu oraz dyrektor świętokrzyskiego oddziału PFRON Andrzej Michalski.

Skarżyska placówka jest jedną z największych tego typu w kraju. W zespole działa przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, zasadnicza szkoła zawodowa oraz grupy wychowawcze. W sumie uczy się w niej około 200 uczniów.

Reklama