Prof. Bielecki: szpital w Opatowie potrzebuje odpowiedniej kadry

Data publikacji: 24.01.2018 22:31
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Od lewej: Joanna Szwagierczak, prezes spółki Top Medicus, prof. Krzysztof Bielecki oraz Jacek Zawadzki, chirurg

Od lewej: Joanna Szwagierczak, prezes spółki Top Medicus, prof. Krzysztof Bielecki oraz Jacek Zawadzki, chirurg
Opatów. 24.01.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Poradnia proktologiczna ma powstać w szpitalu w Opatowie Pokieruje nią profesor Krzysztof Bielecki, chirurg-proktolog z Warszawy. Dziś po obejrzeniu szpitala stwierdził, że budynek jest w bardzo dobrym stanie. Sale są odmalowane i czyste.

Mimo to brakuje pacjentów. Pusto jet m. in na oddziale ginekologiczno-położniczym. Kobiety wybierają lecznice w ościennych powiatach. Według profesora szpital potrzebuje odpowiedniej kadry, począwszy od pielęgniarek i położnych, skończywszy na lekarzach specjalistach. Uważa, że szpital powinien zabezpieczyć podstawową opieką na oddziale chorób wewnętrznych, chirurgii, pediatrii, ortopedii oraz ginekologii i położnictwie.

Zapowiedział także, że pierwszą rzeczą, jaką chciałby zrobić, to uruchomić poradnię proktologiczną. Oprócz konsultacji lekarskich wykonywane byłyby także operacje. Chirurg prowadzi już wstępne rozmowy z doktorem Marcinem Tchórzewskim, chirurgiem-proktologiem i ordynatorem z warszawskiego Solca. – Będzie można tu leczyć wszystkie choroby odbytu. Doktor Tchórzewski wyraził gotowość konsultacji. To tylko kwestia dogrania i ustalenia jak często można zorganizować dzień operacyjny – tłumaczy profesor.

Profesor Krzysztof Bielecki to lekarz z 58-letnim stażem. Pełnił funkcję ordynatora oddziału chirurgii Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Przez 20 lat prowadził Klinikę Chirurgii w Szpitalu im. Bolesława Orłowskiego. W 2016 roku wszedł w skład Narodowej Rady Rozwoju utworzonej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Profesor Bielecki znany jest z udziałów w programie Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla reportera".

Powiatowa spółka Top Medicus jeszcze nie przejęła szpitala od Centrum Dializa. W tej chwili czeka na podpisanie cesji. Po dokonaniu formalności pomysł o utworzeniu poradni zostanie wcielony w życie.

adv adv
Wiadomości
Reklama