Marta Solnica nie została znieważona? Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa

Data publikacji: 01.02.2018 14:47
Autor: Iwona Murawska , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Marta Solnica, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Kielcach

Marta Solnica, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Nie będzie dochodzenia w sprawie rzekomego znieważenia Marty Solnicy, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz samej instytucji. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła dyrektor Marta Solnica. Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód odmówiła wszczęcia dochodzenia w tej sprawie.

Jak informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego, prokurator podjął decyzję o odmowie wszczęcia dochodzenia w tej sprawie. – Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że czyn ten nie nosi znamion czynu zabronionego. Decyzja zostanie doręczona pokrzywdzonej i ma prawo złożyć na nią zażalenie – mówi Daniel Prokopowicz. Marta Solnica nie chce komentować decyzji prokuratury.

Jak informowaliśmy, w Święta Bożego Narodzenia, dyrektor zwolniła dyscyplinarnie pięciu ratowników medycznych. Zarzuca im wysłanie anonimów do Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Zdrowia, w których mieli rzekomo szkalować dobre imię jej i samej instytucji.

Zwolnieni ratownicy skierowali sprawę do sądu pracy, przed którym będą domagali się przywrócenia na stanowiska i wypłacenia pieniędzy za czas, kiedy pozostawali bez zatrudnienia w świętokrzyskim pogotowiu.

Reklama