Policjanci-bohaterowie z Sędziszowa. Uratowali życie chłopcu

Data publikacji: 26.02.2018 20:20
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Zamarznięty zbiornik wodny na którym ślizgał się 10latek

Zamarznięty zbiornik wodny, na którym ślizgał się 10-latek
Fot. KPP w Jędrzejowie

Policjanci z sędziszowskiego komisariatu uratowali życie 10-latka, pod którym załamał się lód, po tym, gdy wszedł na zamarznięty zbiornik wodny. Funkcjonariusze wydobyli chłopca z lodowatej wody, udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali pod opiekę lekarzy - poinformował starszy aspirant Michał Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Jak dodał - do zdarzenia doszło około godziny 17. Wtedy to, policjanci z komisariatu w Sędziszowie zostali powiadomieni o chłopcu, pod którym załamał się lód na zalewie. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol. St. sierżant Adrian Lis oraz st. posterunkowy Dariusz Jałocha po dwóch minutach od zgłoszenia rozpoczęli akcję ratunkową. Wzajemnie się asekurując, na leżąco przesuwając się po lodzie dotarli do chłopca i ostatecznie wyciągnęli go z lodowatej wody. Następnie bezpiecznie dotarli z nim do radiowozu i zaczęli go ogrzewać. Po kilku minutach na miejsce dotarła załoga karetki pogotowia, która przetransportowała wychłodzone do 31 stopni Celsjusza dziecko do szpitala.  

Policjanci ustalili, że chłopiec ślizgał się na zamarzniętym stawie. Był kilka metrów od brzegu, kiedy załamał się pod nim lód.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama