Kolejna działka w "trójkącie bermudzkim" będzie do wzięcia. Co na niej powstanie?

Data publikacji: 27.02.2018 16:38
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
13.12.2017 Kielce. Plac pomiędzy ulicami IX Wieków Kielc Mojżesza Pelca i Piotrkowską. Budowa apartamentowca

13.12.2017 Kielce. Plac pomiędzy ulicami IX Wieków Kielc, Mojżesza Pelca i Piotrkowską. Budowa apartamentowca
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejna działka w tzw. trójkącie bermudzkim w Kielcach zostanie sprzedana. Chodzi o nieruchomość przy al. IX Wieków Kielc w bezpośrednim sąsiedztwie obecnie powstającego biurowca. Jednak zanim dojdzie do ogłoszenia przetargu, konieczne jest uregulowanie jej stanu prawnego. Urzędnicy liczą, że uda się to zrobić pod koniec marca.

Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału nieruchomości w kieleckim ratuszu przyznaje, że działka miała być już sprzedana w ubiegłym roku. Jednak wciąż w jej obrębie znajduje się niewielki udział mienia opuszczonego. Sprawa sądowa o zasiedzenie tego fragmentu toczy się już od dłuższego czasu. Pod koniec marca ma się odbyć kolejne i być może ostatnie posiedzenie. W momencie uzyskania pełnej własności do nieruchomości urzędnicy rozpiszą przetarg. Dyrektor przyznaje, że sprzedaż działki może w znaczący sposób zasilić budżet miasta. Nieruchomość ma powierzchnię około 2 tys. metrów kwadratowych i usytuowana jest w ścisłym centrum, co z pewnością będzie atrakcyjną ofertą dla inwestorów.

Dyrektor dodał, że w planach jest także sprzedaż trzeciej działki w obrębie trójkąta bermudzkiego - położonej najbliższej ulicy Silnicznej. W tym wypadku konieczne będzie dojście do porozumienia z Urzędem Marszałkowskim, który jest właścicielem połowy nieruchomości.

Tymczasem, na parceli u zbiegu alei IX Wieków Kielc i ulicy Pelca powstaje już pierwszy budynek. Inwestycję realizuje firma ApolloPlast. Pięciokondygnacyjny biurowiec będzie miał podobne gabaryty do obiektów usytuowanych wzdłuż alei IX Wieków Kielc. W przyszłości ciąg takich budynków ma powstać aż do Silnicy. Z kolei od strony ulicy Piotrkowskiej wybudowane zostaną mniejsze kamienice o charakterze staromiejskim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama