Legendarny szczypiornista odwiedził małych pacjentów w ŚCP

Data publikacji: 28.02.2018 16:08
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Sławomir Szmal odwiedził małych pacjentów w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii

Kielce. Sławomir Szmal odwiedził małych pacjentów w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii
Kielce. 28.02.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Sławomir Szmal, bramkarz Vive Tauron Kielce i najlepszy piłkarz ręczny świata 2009 roku odwiedził dziś małych pacjentów w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Była to już jego ósma wizyta w Klinice Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii w szpitalu na Czarnowie.

Z odwiedzin Sławomira Szmala cieszyła się m.in. Karolina Pela.

- Czekam na operację, a tu dziś taka miła niespodzianka. Kibicuję naszym szczypiorniakom, pana Sławomira znałam dotychczas z boiska, a dziś mogłam go poznać osobiście i dostać od niego autograf - mówiła przejęta Karolina Pela.

Jak przyznał Sławomir Szmal, zawsze jak tylko ma czas stara się odwiedzać chore dzieci, a najlepszą nagrodą dla niego jest ich uśmiech.

- Mam dobry kontakt z dr. Przemysławem Wolakiem, kierownikiem kliniki i jak tylko mnie zaprasza, chętnie z tego zaproszenia korzystam. Najważniejsze podczas tych wizyt, to uśmiech na twarzach często bardzo ciężko chorych dzieci. Czuję taką potrzebę, więc dlatego tutaj jestem - powiedział Sławomir Szmal.

Regularnie małych pacjentów w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii odwiedzają także m.in. piłkarze Korony Kielce oraz członkowie grupy "Motocyklowi Terroryści - Świętokrzyskie".

Reklama