Byli członkowie zarządu Echo Investment pozostaną w areszcie

Data publikacji: 21.03.2018 12:46
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.03.2016 Kielce. Areszt śledczy.

25.03.2016 Kielce. Areszt śledczy.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mikołaj Martynuska i Przemysław Krych, byli członkowie Rady Nadzorczej i Zarządu spółki Echo Investment, pozostaną dłużej w areszcie. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy dla Krakowa - Krowodrzy, a wnioskowała o to Prokuratura Regionalna w Katowicach, która prowadzi to postępowanie.

Są oni podejrzani o wręczenie senatorowi Stanisławowi Kogutowi łapówki w wysokości pół miliona złotych oraz obietnicę kolejnych pieniędzy w wysokości 1 miliona złotych, za pomoc w korzystnym dla nich rozstrzygnięciu postępowania administracyjnego, dotyczącego dawnego hotelu Cracovia i kina Kijów w Krakowie. Przedstawiciele firmy zabiegali o umorzenie postępowania, dotyczącego wpisania tych obiektów do rejestru zabytków.

Jak informuje Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach, podejrzani zostaną w areszcie do 17 czerwca. Decyzja Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy jest nieprawomocna. Mężczyźni zostali zatrzymani przed świętami Bożego Narodzenia przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Oprócz nich agenci aresztowali trzy inne osoby. CBA prowadzi śledztwo w sprawie podejmowania się w okresie od listopada 2015 do grudnia 2016 roku pośrednictwa w załatwieniu różnych spraw, w zamian za korzyści majątkowe i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego, a także wręczania łapówek osobom pełniącym funkcje publiczne.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama