Kiedy odjedzie autobus? Kolejne tablice poinformują pasażerów

Data publikacji: 09.04.2018 17:24
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Nowe elektroniczne tablice informacyjne

Nowe, elektroniczne tablice informacyjne
Kielce. 09.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Elektroniczne tablice informacyjne montowane są na kieleckich przystankach. Urządzenia pojawią się m. in: przy al. Solidarności, ulicy Orkana, Ściegiennego, Jagiellońskiej, czy Orląt Lwowskich.

Grzegorz Witkowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach zapowiada, że wszystkie tablice powinny być sprawne na początku przyszłego miesiąca. Wyglądem i funkcjonalnością będą zbliżone do tych działających obecnie.

Miasto kupiło 15 tablic dziesięciowierszowych i drugie tyle nieco mniejszych, bo siedmiowierszowych. Wszystkie będą wyposażone w moduł zapowiedzi głosowych informujących osoby niewidome o minutach, które pozostały do przybycia pojazdu, numerze linii i kierunku jazdy. - Tablice są wysoko oceniane przez pasażerów. Na drodze mamy dynamiczną sytuacje, pojawiają się korki, czy inne zdarzenia, które wpływają na czas przyjazdu autobusów. Tymczasem na tablicach prezentowany jest faktyczny czas przyjazdu, co jest bardzo pomocne – dodaje rzecznik.

Jak dotąd w mieście zamontowano 60 tablic informacyjnych. Za nowe urządzenia, które produkuje firma mpTechnology ze Słupska miasto zapłaciło 1,5 miliona złotych.

Nowe, elektroniczne tablice informacyjneKielce. 09.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama