Nagrodziliśmy najpiękniejsze Marzanny [ZOBACZ]

Data publikacji: 13.04.2018 08:59 / Data aktualizacji: 13.04.2018 13:38
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Najpiękniejsze Marzanny. 1 miejsce

Najpiękniejsze Marzanny. 1 miejsce
Kielce. 13.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Marzanna przygotowana przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Nasza Babcia” z Kielc zwyciężyła w konkursie na najpiękniejszą Marzannę zorganizowanym przez naszą rozgłośnię. Laureatów nagrodziliśmy w Studiu GRAM Radia Kielce. Konkurs to pokłosie naszej akcji „Obudź w sobie wiosnę”, którą 21 marca zorganizowaliśmy na kieleckim deptaku. Wtedy przedszkolaki, aby odgonić zimę i przywołać tę najpiękniejszą porę roku, przyniosły ze sobą właśnie Marzanny.

6-letnia Zosia Ksel ze zwycięskiego przedszkola była bardzo zadowolona z wygranej. Podkreśliła, że ich lala była wykonana z różnych materiałów. - Nasza Marzanna jest ekologiczna. Zrobiliśmy ją z foliowych reklamówek, nakrętek, foli bąbelkowej i różnych innych materiałów. Trudno było je znaleźć, ale się udało i to nasza lala okazała się najpiękniejsza – cieszyła się dziewczynka. 

Drugie miejsce zajęła kukła przygotowana przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 40 w Kielcach. Katarzyna Kniaź–Nowacka przekonuje, że udział w konkursie, to dla dzieci nie tylko zabawa, ale także edukacja. - Naszą lalę przygotowaliśmy w ciągu trzech dni. Ten rok jest szczególny dla Polski, 100 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość, dlatego nasza Marzanna zawierała elementy patriotyczne, które wykonywały przedszkolaki. Każdy z nich miał do wykonania inny. Dla dzieci to była nie tylko zabawa, ale także nauka o naszym kraju – dodała Katarzyna Kniaź–Nowacka.

Na podium znalazła się także Marzanna przygotowana przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 34 w Kielcach. W sumie wyróżniliśmy 28 placówek. Nagrodami w konkursie były m. in. klocki i gry edukacyjne. Prezenty ufundowali Wojewoda Świętokrzyski, Wodociągi Kieleckie oraz Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.


Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama