Dafi Społem porażką żegna się z PlusLigą

Data publikacji: 15.04.2018 09:57 / Data aktualizacji: 15.04.2018 16:38
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze
30. kolejka PlusLigi Jastrzębski Węgiel  Dafi Społem Kielce

30. kolejka PlusLigi: Jastrzębski Węgiel - Dafi Społem Kielce
15.04.2018 / Fot. Dafi Społem Kielce / facebook

W ostatniej, 30. kolejce sezonu zasadniczego siatkarze Dafi Społem Kielce ulegli na wyjeździe Jastrzębskiemu Węglowi 0:3 (23:25, 16:25, 21:25). Był to ostatni mecz kielczan w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdyż już dwa tygodnie temu było wiadomo, że zespół trenowany przez Dariusza Daszkiewicza spadnie z PlusLigi.

W swoim pożegnalnym pojedynku kielczanie powalczyli. Mogli nawet wygrać pierwszą partię, którą ostatecznie przegrali po zaciętej końcówce 23:25. Jastrzębianie mają jednak w swoich szeregach Salvadora Hidalgo Olivę, siatkarza, którzy robi kolosalną różnicę, przede wszystkim na zagrywce. Potężne bomby posyłane na stronę drużyny Dafi Społem, powodowały spustoszenie w przyjęciu zespołu kieleckiego. Zresztą, Oliva, jak się później okazało, został wybrany, jak najbardziej słusznie MVP tego spotkania.

Druga partia bez historii, przegrana przez zespół kielecki 16:25.

W trzecim secie znów było trochę walki, raz jedni zdobywali trzy punkty z rzędu, raz drudzy. W końcówce to jastrzębianie postawili kropkę nad i, wygrali tego trzeciego seta 25:21 i całe spotkanie 3:0. Dla gospodarzy to był bardzo ważny mecz, gdyż dzięki temu zwycięstwu awansowali do pierwszej szóstki, czyli tych zespołów, które walczyć będą o medale mistrzostw Polski. Siatkarze Dafi Społem opuszczają szeregi PlusLigi.

- Gospodarze będą walczyć o najwyższe cele, a my przyjechaliśmy godnie pożegnać się z PlusLigą. Biorąc pod uwagę, że mieliśmy tylko jednego nominalnego przyjmującego, bo kontuzjowany jest Maciek Pawliński, a Kuba Wachnik został wypożyczony do drużyny z Libanu na dwa mecze, to uważam, że zagraliśmy niezły mecz – podsumował przyjmujący Dafi Społem Łukasz Łapszyński.

- Staraliśmy się postawić trudne warunki rywalom, mimo że wiedzieliśmy, jaka jest nasz sytuacja. Nie chcieliśmy zakończyć sezonu w złym stylu i to chyba się udało. Gospodarze w pierwszym secie byli mocno zdenerwowani. Momentami byli bardzo niedokładni. Szkoda, że nie udało nam się tego wykorzystać i wygrać tej pierwszej partii – powiedział atakujący kieleckiego zespołu Michał Superlak.

Jastrzębski Węgiel - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Sobala, Quiroga, Kampa, Oliva, Kosok, Popiwczak (libero) oraz Strzeżek.
Dafi Społem Kielce: Dokić, Łapszyński, Stępień, Biniek, Morozow, Nałobin, Czunkiewicz (libero) oraz Schamlewski, Adamski, Superlak.
MVP: Salvador Hidalgo Oliva (Jastrzębski Węgiel).

30. kolejka PlusLigi: Jastrzębski Węgiel - Dafi Społem Kielce15.04.2018 / Fot. Dafi Społem Kielce / facebook

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama