Targ w Starachowicach będzie przyjazny i dla kupujących i dla handlujących

Data publikacji: 23.04.2018 10:36
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Marek Materek prezydent Starachowic

Marek Materek, prezydent Starachowic
Starachowice. 15.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rozpoczęły się prace modernizacyjne Miejskiej Targowicy w Starachowicach. Inwestycja znacząco poprawi warunki pracy osób prowadzących handel w tym miejscu. Wyremontowana zostanie najbardziej zdewastowana i najczęściej uczęszczana przez mieszkańców część targu - informuje Marek Materek, prezydent Starachowic.

- W tym miejscu po deszczu brodziliśmy w wodzie, ponieważ nie było odwodnienia. Naprawy wymaga również oświetlenie. Dlatego na ponad 5,5 metrów kwadratowych placu położona zostanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej. Przewidziano również wymianę ogrodzenia - wymienia Marek Materek.

Wybudowane i wyremontowane zostaną drogi na targu, parkingi, powstaną nowe stanowiska handlowe. Jak dodaje Marek Materek, na placu targowym rozpoczęły się już prace rozbiórkowe. - W ramach inwestycji zostanie zdemontowane ogrodzenie, posadzona będzie zieleń, zamontowane zostanie również nowe oświetlenie, a cały teren zostanie odwodniony i utwardzony. Pojawią się także nowe kontenery, kosze na śmieci i ławki - wylicza prezydent.

W związku z modernizacją Targowiska Miejskiego w Starachowicach do 31 sierpnia wyłączony z użytku został plac parkingowy zlokalizowany przy ulicy Targowej. Tymczasowy parking zorganizowano 250 metrów dalej, przy przejeździe kolejowym, w sąsiedztwie przystanku kolejki wąskotorowej.

Inwestycja, która ma się zakończyć do końca września tego roku kosztowała będzie prawie 2 mln 900 tys. zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama