Żołnierze w szpitalu. Odwiedzili małych pacjentów

Data publikacji: 25.04.2018 12:12
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.04.2018 Kielce. Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odwiedzili dzieci w centrum pediatrycznym szpitala na Czarnowie

25.04.2018 Kielce. Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odwiedzili dzieci w centrum pediatrycznym szpitala na Czarnowie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nietypowi goście, żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki odwiedzili małych pacjentów przebywających w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Wojskowi oprócz uśmiechu przynieśli ze sobą wiele worków wypchanych po brzegi prezentami.

Z żołnierskich odwiedzin cieszył się m. in. 7-letni Wojtuś, który nie wyklucza, że w przyszłości będzie żołnierzem.

- Chciałbym być żołnierzem, nosić zielony mundur, pomagać innym, maszerować i bronić kraju. A dziś dostałem od tych panów maskotkę i puzzle – powiedział Wojtuś.

Porucznik Katarzyna Rzadkowska, rzecznik prasowy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych podkreśla, że żołnierze działają na rzecz całego społeczeństwa, także na rzecz dzieci.

- Dzieci wzbudzają naszą wrażliwość, ponieważ są najbardziej bezbronną częścią społeczeństwa i dlatego chcemy zrobić dla nich coś dobrego. Uważam, że takie inicjatywy są także możliwością zaprezentowania naszej formacji wśród najmłodszych – dodała Katarzyna Rzadkowska.

Dr Zdzisław Domagała, kierownik I Kliniki Pediatrii w szpitalu na Czarnowie mówi, że takie wizyty, to dla dzieci swoista forma terapii.

- Pobyt w szpitalu jest niewątpliwe dla dzieci sytuacją nadzwyczajną i stresową, więc takie inicjatywy pomagają im w łagodzeniu cierpienia, często bólu i niekiedy osamotnienia. W imieniu moich pacjentów bardzo dziękuję żołnierzom za tę miłą wizytę – dodał dr Zdzisław Domagała.

Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odwiedzili także dzieci przebywające na oddziale onkologiczno-hematologicznym w szpitalu na Czarnowie.

Reklama