„Work in progress…” w Instytucie Dizajnu

Data publikacji: 26.04.2018 21:25
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze


Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wystawę „Work in progress…” można zobaczyć w czytelni Instytutu Dizajnu w Kielcach. Jej autorem jest projektant graficzny Jan Worpus-Budziejewski z duetu Grafixpol, który w swojej pracy tworzy m.in. identyfikacje wizualne. Jak powiedział, wrażliwość estetyczna - to cecha, którą powinien mieć każdy grafik, ponieważ bez tego ciężko stworzyć projekt kreatywny.

Jak dodał, oprócz tego, równie ważna cecha w tej pracy, to umiejętność obserwowania oraz słuchania ludzi.

- Przede wszystkim dlatego, że wtedy współpracujemy z tym klientem i nasz projekt jest najlepiej działającą kompozycją pod względem zarówno funkcjonalności i estetyki. Poza tym wtedy istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie on oderwany od idei, którą zakładał klient na samym początku - dodał.

Wystawa prezentuje kilka identyfikacji wizualnych, w tym plakaty, a także publikacje książkowe. Prace zostały stworzone m.in. do Festiwalu Soundedit, a także wystawy dotyczącej Karla Dedeciusa oraz tegorocznej edycji Łódź Design Festival.

Agnieszka Boszczyk koordynator wystawy podkreśla, że duet Grafixpol tworzy formy proste, a do tego jest otwarty na nowe projekty.

- Dlatego właśnie postanowiliśmy ich zaprosić do Instytutu, aby również tu znaleźli swoje miejsce - dodała.

Po otwarciu ekspozycji odbyło się spotkanie autorskie duetu, który opowiedział m.in. o swoich inspiracjach i tajnikach pracy.

Wśród gości obecni byli Liwia i Artur, którzy lubią i interesują się grafiką, stąd chcieli poznać tajniki tego zawodu. Poza tym ciekawi ich też sposób myślenia artystów.

Duet Grafixpol tworzą Katarzyna Worpus-Wrońska i Jan Worpus-Budziejewski. Zakres ich pracy to m.in. identyfikacja wizualna oraz wydawnictwa dedykowane instytucją i firmom działających w obszarze społeczno-kulturalnym.

Wystawę można będzie oglądać przez najbliższy miesiąc.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama