Koleją znów do Sandomierza. Pasażerowie mogli się zbadać

Data publikacji: 28.04.2018 09:51
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pociąg do Sandomierza

Pociąg do Sandomierza
Kielce. 28.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Z Kielc do Sandomierza wyruszył rano pierwszy sezonowy pociąg turystyczny. Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas kursów, odbywać się będą akcje kulturalne i edukacyjne. Dziś w pociągu jest dodatkowo prowadzona profilaktyczna akcja „Pociąg do zdrowia”.

Jak poinformowała Wioletta Moskal–Nowakowska z Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Kielcach, podróżujący do Sandomierza mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Mona zmierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru, zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, panie mogą skorzystać z instruktażu samobadania piersi, a ratownicy medyczni uczą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pociąg z Kielc do SandomierzaFot. Marcin Przemirski / Radio Kielce

Pociąg powraca po zimowej przerwie. Do „Królewskiego Miasta” ze stolicy województwa świętokrzyskiego pojechało nim kilkadziesiąt osób, niektórzy podróżowali z rowerami. Pustych miejsc było dziś wiele, być może kolejne dni przyniosą większe zainteresowanie. Do Sandomierza z Kielc specjalnym turystycznym pociągiem będzie można pojechać przez cały długi weekend, do 6 maja. Potem połączenie uruchamiane będzie w wakacyjne weekendy, dodatkowo w tym roku pociąg jeździć będzie w każdą środę.

Sandomierz jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w województwie świętokrzyskim.

Reklama