Na Rynku stanęły filmowe ławeczki z cytatami

Data publikacji: 05.05.2018 09:38 / Data aktualizacji: 05.05.2018 17:35
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Mateusz Kaczmarczyk
Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych - Dorota Kędzierzawka i Katarzyna Kubacka-Seweryn

Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych - Dorota Kędzierzawka i Katarzyna Kubacka-Seweryn
Sandomierz. 05.05.2018 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Piętnaście szklanych ławeczek zostało odsłoniętych na rynku Starego Miasta w Sandomierzu. Wydarzenie zorganizowano w ramach 15. Festiwalu Filmów-Spotkań Niezwykłych. Każda z ławeczek zawiera cytat jednego z piętnastu twórców uhonorowanych tytułem reżysera niezwykłego. To wyróżnienie przyznawane w ramach sandomierskiego festiwalu.

- Mam nadzieję, że ławeczki będą funkcjonowały przez cały rok, że mieszkańcy będą nie tylko na nich siadać, ale że staną się one integralną częścią miasta. Cytaty reżyserów są bardzo różnorodne i mam nadzieję, że będą skłaniały do refleksji - mówi dyrektor festiwalu Katarzyna Kubacka-Seweryn.

Na oficjalnym odsłonięciu szklanych ławeczek był obecny także burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski.

- Rozmowy na temat ich postawienia trwały od przeszło trzech lat. Teraz cały projekt udało się doprowadzić do końca. Mam nadzieję, że wraz z kolejnymi latami ławeczki zapełnią cały Rynek i że festiwal będzie z nami już zawsze - stwierdził burmistrz.

Festiwal Filmów-Spotkań NiezwykłychSandomierz. 05.05.2018 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

W tym roku tytuł reżysera niezwykłego przypadł Jerzemu Skolimowskiemu. Przez piętnaście lat festiwalu zaszczytem tym wyróżniono m.in. Agnieszkę Holland, Andrzeja Wajdę i Jerzego Stuhra. Nagrody otrzymują także aktorki i aktorzy. W tym roku tytuł aktorki niezwykłej otrzymała Stanisława Celińska. Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych zakończy się jutro (niedziela).

Reklama