"Piatka dla Bartka". Najwiekszy charytatywny bieg w Polsce

Data publikacji: 07.05.2018 15:13
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

"Piątka dla Bartka" to wyjątkowy bieg charytatywny, organizowany przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy SieBIEGA. W najbliższą niedzielę 13 maja odbędzie się już po raz szósty. Mimo braku pomiaru czasu i nagród finansowych, dla wielu jest żelaznym punktem w kalendarzu biegowym.

- Maj jest najbardziej aktywnym, jeśli chodzi o zorganizowane bieganie, miesiącem w Kielcach. Zaczynamy szóstą edycją "Piątki dla Bartka". Jest to chyba największy charytatywny bieg w Polsce. Cały dochód z imprezy przekazany zostanie fundacji Nasz Maraton, która opiekuje się Bartkiem Orzechowski. Jest to siedmioletni chłopiec, który urodził się bez lewej stopy. W całym kraju znana jest akcja "Biegnę, żeby Bartek mógł biegać", a jej finał jest właśnie na kieleckim stadionie lekkoatletycznym. Pięć kilometrów przebiec, przytruchtać czy przejść z kijkami jest w stanie każdy.
Swój udział potwierdziło już ponad 700 osób limit to 1000 uczestników - powiedział prezes stowarzyszenia SieBIEGA Paweł Jańczyk.

Oprócz biegu głównego na 5 kilometrów, ze startem i metą na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach, rozegrane zostaną biegi dla dzieci w różnym wieku i na różnych dystansach.

Wciąż może się jeszcze się zapisywać na "Piątkę dla Bartka". Wszystkie
informacje znajdują się na stronie www.siebiega.com.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
05.06.2016 16:19

Rekordowa Piątka dla Bartka

03.06.2016 16:00

Pobiegną dla Bartka

Reklama