Juventa Starachowice kuźnią talentów

Data publikacji: 12.05.2018 13:24
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Młodzi piłkarze klubu Juventa Starachowice

Młodzi piłkarze klubu Juventa Starachowice
Fot. facebook.com/juventastarachowice

Od momentu powstania w 1996 roku Juventa Starachowice nastawiona była przede wszystkim na szkolenie młodzieży. Mimo przygód z seniorską piłką to jednak drużyny juniorskie Juventy były i są znane w całym kraju.

Teraz młodzi piłkarze ze Starachowic są liderem grupy D Centralnej Ligi Juniorów do lat 17, wyprzedzając tak uznane firmy jak Cracovia, Korona Kielce czy Resovia Rzeszów. Trener tego zespołu Mariusz Wójcik nie ukrywa, że najważniejszy dla niego jest rozwój młodych piłkarzy.

- Chłopcy pracują przede wszystkim dla siebie. Chcą grać w piłkę i powalczyć w lepszych klubach. Mocno trenują, frekwencja na zajęciach jest zawsze bardzo dobra, co mnie jako szkoleniowca może tylko cieszyć - powiedział Radiu Kielce Mariusz Wójcik.

Kilku piłkarzy podpisało już kontrakty z mocniejszymi klubami. Pomocnik Maciej Śliwa związał się z Wisłą Kraków, inny gracz drugiej linii Karol Malec z Koroną, a stoper Krystian Bracik z Cracovią.

W tym sezonie Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 Juventa wygrała pięć spotkań, trzy zremisowała, a tylko jedno zakończyło się porażką. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze pięć kolejek.

Reklama