Słowem i obrazem uczczą 20-lecie województwa świętokrzyskiego

Data publikacji: 14.05.2018 13:02
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Park Etnograficzny w Tokarni

Park Etnograficzny w Tokarni
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Świętokrzyskie słowem i obrazem malowane” - to tytuł konkursu organizowanego przez ostrowieckie Biuro Wystaw Artystycznych i Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji przypadającego w tym roku 20-lecia istnienia województwa świętokrzyskiego.

Jak mówią organizatorzy, w konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z całego regionu. Jego celem jest propagowanie wiedzy o województwie, jego historii, a także podsumowanie 20 lat istnienia. Paweł Górniak, zastępca dyrektora w Miejskiej Bibliotece informuje, że prace oceniane będą w dwóch kategoriach, dzieci od 7 do 13 lat oraz młodzież od 14 do 19 lat. Dodaje, że każda forma literacka będzie akceptowana, może to być opowiadanie, esej lub baśń.

Paweł Górniak ma nadzieję, że wszyscy, którzy doceniają piękno województwa świętokrzyskiego i jego walory powinni włączyć się w akcję podsumowującą 20 lat istnienia regionu.

Z kolei Biuro Wystaw Artystycznych w obu kategoriach zaproponowało atrakcje turystyczne, znajdujące się na mapie województwa świętokrzyskiego, które powinny stanowić inspirację do stworzenia prac plastycznych, m.in. Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej, Fabryka Porcelany w Ćmielowie, rezerwat Krzemionki czy Szkoła Wrażliwości w Kapkazach. Jak mówi dyrektor instytucji Jolanta Chwałek, prace mają obrazować wspomnienie czy refleksję związaną z pobytem w danym miejscu. Są to punkty na mapie województwa, które w ciągu ostatnich 20 lat powstały lub bardzo się rozwinęły i powinny być w pamięci każdego mieszkańca województwa.

Jak zapowiada Jolanta Chwałek, podsumowaniem konkursu będzie wystawa z wszystkich przysłanych prac. Najlepsze zostaną nagrodzone 12 czerwca podczas oficjalnej gali w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Termin nadsyłania prac literackich i plastycznych mija 5 czerwca. Regulamin konkursu znajduje się na stronach internetowych obu instytucji.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama