Patriotyczne pieśni zabrzmiały w filharmonii

Data publikacji: 19.05.2018 22:22
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.05.2018 Kielce. Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Julia Miko

19.05.2018 Kielce. Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Julia Miko
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kilkudziesięciu artystów zaprezentowało się podczas koncertu laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który odbył się w Kielcach. Na konkurs zgłosiło się w sumie około 300 osób z całej Polski, m. in. ze Szczecina, Gdańska, Ełku, Poznania, Krakowa, Warszawy, Lublina i oczywiście z Kielc. Natomiast jury do ścisłego finału zakwalifikowało prawie 70 wokalistów.

Jak przyznała organizatorka festiwalu Danuta Papaj, w tym roku poziom artystyczny wydarzenia był na bardzo wysokim poziomie. - Wybieraliśmy między naprawdę znakomitymi muzykami, którzy są perfekcyjni w tym co robią. Posłuchać można było różnych piosenek i pieśni patriotycznych, nie tylko tych, które znamy. Pojawiły się także pieśni autorskie – dodała Danuta Papaj.

Wokaliści startowali w pięciu kategoriach wiekowych. Julia Mika z Bytomia w kategorii ponadgimnazjalnej zajęła II miejsce, a podczas koncertu zaśpiewała piosenkę „Nie pytaj o Polskę”. - Uważam, że ta piosenka ma ogromne możliwości, jeżeli chodzi o interpretację. Oryginał jest oczywiście świetny, ale poczułam, że można ten utwór potraktować intymniej. Postanowiłam go przedstawić publiczności w wersji akustycznej, przy wtórze ukulele – dodała Julia Mika.

Dla najlepszych wokalistów przygotowano atrakcyjne nagrody. To m. in. wyjazd do Brukseli.  Organizatorem II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej było Stowarzyszenie „Projekt Świętokrzyskie”.

adv adv
Wiadomości
Reklama