Nie żyją kolejne ofiary sobotniego wypadku w Miedzianej Górze

Data publikacji: 20.05.2018 07:59
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.05.2018 Miedziana Góra. Wypadek. Samochód osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym. Zginęły dwie osoby, dwie zostały ranne

19.05.2018 Miedziana Góra. Wypadek. Samochód osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym. Zginęły dwie osoby, dwie zostały ranne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zmarły dwie kolejne osoby, które uczestniczyły w sobotnim wypadku w miejscowości Miedziana Góra, na trasie krajowej nr 74 Kielce - Piotrków Trybunalski. To 2-letnia dziewczynka i 25-letnia kobieta, która prawdopodobnie była kierowcą pojazdu. Pochodziły z gminy Bieliny.

Przypomnijmy, w sobotę po południu ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. W wyniku wypadku na miejscu zginęły dwie kobiety w wieku 36 i 37 lat. Trzecia kobieta i 2-letnie dziecko zostały w stanie bardzo ciężkim przewiezione do szpitala.

Wstępne ustalenia wskazują, że samochód osobowy jechał od strony Kielc. Nagle skręcił w lewo, w kierunku miejscowości Ciosowa. Doszło do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym, którym kierował 21-letni mężczyzna z powiatu opatowskiego.

W niedzielę rano Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji poinformował, że w nocy zmarła 2-letnia dziewczynka i trzecia, 25-letnia kobieta, które w sobotę trafiły do szpitala.

W pomoc poszkodowanym zaraz po wypadku zaangażował się mężczyzna, który mieszka w pobliżu miejsca, gdzie doszło do tragicznego wypadku.

 - Przybiegłem na miejsce i zobaczyłem zmasakrowany samochód osobowy. Były w nim cztery osoby. Wiedziałem, że wszystkim nie będę w stanie pomóc, dlatego podbiegłem do drzwi od strony, gdzie w foteliku siedziało dziecko. Wyrwałem drzwi i wyciągnąłem dziecko z samochodu. Zacząłem jego reanimację i dopiero po około dwóch minutach wyczułem delikatny puls na szyi – mówił mężczyzna.

Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało. Był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja oraz prokurator.

Reklama