Minister Cyfryzacji w Ostrowcu. Mówił m.in. o problemach z CEPiK-iem

Data publikacji: 20.05.2018 19:43
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec. Wizyta Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego. Na zdjęciu: wicewojewoda Andrzej Bętkowski, senator Jarosław Rusiecki, Marek Zagórski - Minister Cyfryzacji, poseł Krzysztof Lipiec i poseł Andrzej Kryj

Ostrowiec. Wizyta Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego. Na zdjęciu: wicewojewoda Andrzej Bętkowski, senator Jarosław Rusiecki, Marek Zagórski - Minister Cyfryzacji, poseł Krzysztof Lipiec i poseł Andrzej Kryj
Ostrowiec Świętokrzyski . 20.05.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski w ramach kampanii PiS „Polska jest jedna” odwiedził Ostrowiec Świętokrzyski. Podczas spotkania z mieszkańcami mówił o sztandarowych projektach rządu.

Minister poinformował także o zmianach w kondycji spółek Skarbu Państwa. Jak podkreślił, żadna z nich podczas sprawowania rządów przez Prawo i Sprawiedliwość nie została sprzedana ani zlikwidowana. Dzięki sprawnym działaniom udało się zmienić sytuację Polskich Linii Lotniczych LOT. Jedną z metod była, jak informował minister Zagórski, współpraca z innymi spółkami Skarbu Państwa.

- Korzystają wzajemnie ze swoich usług, przelotów czy ubezpieczeń. Taki system działa z powodzeniem w Niemczech - zaznaczył.

Minister Zagórski przypomniał także między innymi o obniżeniu podatku CIT do 9 procent oraz o wsparciu firm jednoosobowych. Od przyszłego roku najniższa stawka ZUS ma wynosić 560 złotych i będzie rosła wraz z przychodem firmy. To pozwoli drobnym przedsiębiorcom wyjść z szarej strefy i lepiej zarabiać.

Ostrowiec. Wizyta Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego20.05.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Minister Marek Zagórski przedstawił też najważniejsze zadania podległego mu resortu. Wspomniał o systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, który wprowadzany jest od listopada, a budzi wiele problemów i dla urzędników i dla kierowców. Jak zapowiedział minister, w tym momencie wiele usterek udało się zlikwidować, a w planach jest odciążenie kierowców od konieczności podsiania przy sobie dokumentów. Zapowiedział też likwidację np. karty pojazdu czy obowiązku zmiany tablic rejestracyjnych pojazdu przy zmianie właściciela.

Pytania dotyczyły także wprowadzanego obecnie programu ochrony danych osobowych RODO. Wiele firm i instytucji przygotowuje się do zmian, które wejdą w życie 25 maja.

Minister Zagórski mówił także o projekcie powszechnego dostępu do sieci światłowodowej i systemach identyfikacji elektronicznej.

Jak zaznaczył lider świętokrzyskiego PiS, poseł Krzysztof Lipiec, obecność członków rządu w wielu małych i dużych miejscowościach Polski, to znak, że każdy mieszkaniec kraju jest równie ważny. Spotkania w ramach objazdowej kampanii PiS pozwalają poznać problemy mieszkańców.

Reklama