Oddaj elektrośmieci i wspomóż działania kieleckich misjonarzy [GRAFIKI ODBIORU]

Data publikacji: 25.05.2018 12:00
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Marlena Płaska / Radio Kielce

W Kielcach i diecezji kieleckiej trwa zbiórka elektrośmieci. Dochód z tej inicjatywy zostanie przeznaczony na wsparcie działań, podejmowanych przez kieleckich misjonarzy m.in. na Jamajce i w Zambii.

W wyznaczonych punktach można oddawać stare, kompletne urządzenia zasilane przez kabel, lub na baterie. Mogą to być np. lodówki, telewizory, monitory, telefony lub zabawki na baterie. W sobotę elektrośmieci będzie można dostarczyć do 3 kieleckich parafii: św. Wojciecha, bł. Jerzego Matulewicza i Przemienienia Pańskiego na Białogonie. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 8.00 przy parafii Św. Wojciecha. Przy każdym kościele potrwa kolejno dwie godziny, aż do 14.00. Zbiórki prowadzą też parafie we wszystkich dekanatach. Harmonogram można znaleźć na stronie diecezji kieleckiej i Radia Kielce.

Dzięki pieniądzom pozyskanym ze zbiórki, diecezja kielecka chce wesprzeć budowę polikliniki na Jamajce, gdzie zostałaby uruchomiona okulistyka dziecięca. Pomocy w sfinansowaniu remontu budynków potrzebuje też s. Judyta, która prowadzi w Zambii sierociniec i szkołę.

Grafik odbioru elektrośmieci w dekanatach kieleckich

 

Grafik odbioru elektrośmieci w pozostałych dekanatach

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama