Politechnika świętokrzyska czeka na nowych studentów

Data publikacji: 29.05.2018 18:47
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Ponad 60 specjalności oferuje studentom Politechnika Świętokrzyska. Kielecka uczelnia właśnie rozpoczęła rekrutację. Jak mówi jej rektor, profesor Wiesław Trąmpczyński, w tym roku w ofercie znalazły się bardzo ciekawe nowości. Część z nich jest związana z planami budowy w Kielcach kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar.

- Nie otworzyliśmy nowego kierunku, ale mamy cztery nowe specjalności, które skupiają się na tak zwanych inteligentnych technologiach związanych z województwem świętokrzyskim. To telemedycyna, ale też metrologia - mówi rektor Politechniki.

Nowymi specjalnościami są również - nowoczesne projektowanie BIM, które jest stosowane w budownictwie oraz inżynieria proekologiczna.

Jak mówi rektor Trąmpczyński, ogromną zaletą studiów w Politechnice Świętokrzyskiej jest bardzo dobra pozycja absolwentów na rynku pracy. Według badań prowadzonych przez uczelnię ponad 95 procent absolwentów znajduje zatrudnienie już w pierwszym roku po ukończeniu studiów, a przeszło połowa studentów pracuje w zawodzie już w trakcie nauki.

Profesor Wiesław Trąmpczyński nie ukrywa jednak, że obecny rok może być trudny dla uczelni w Polsce.

- Mamy niż demograficzny, więc liczba studentów będzie związana z mniejszą niż w ubiegłych latach liczbą osób, które zdały maturę. Mimo to mamy nadzieję, że rekrutacja będzie lepsza niż w ubiegłym roku - mówi rektor.

Najczęstszymi kierunkami wybieranymi w ubiegłych latach przez kandydatów są budownictwo, informatyka oraz geodezja.

Reklama