Parlamentarzyści w kurorcie. Są bliżej mieszkańców

Data publikacji: 04.06.2018 20:59
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Otwarcie biura poselsko-senatorskiego posła na Sejm RP, Bogdana Latosińskiego i senatora RP, Jacka Włosowicza. Wstęgę przecinają: Bogdan Latosiński i Jacek Włosowicz

Otwarcie biura poselsko-senatorskiego posła na Sejm RP, Bogdana Latosińskiego i senatora RP, Jacka Włosowicza. Wstęgę przecinają: Bogdan Latosiński i Jacek Włosowicz
Busko-Zdrój. 04.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Busku-Zdroju oficjalnie zainaugurowało działalność biuro poselsko-senatorskie Prawa i Sprawiedliwości. W lokalu przy ulicy Stefana Batorego 12 z mieszkańcami będą spotykać się poseł Bogdan Latosiński z PiS oraz senator Jacek Włosowicz z Solidarnej Polski.

Busko to kolejne po Pińczowie miasto w województwie świętokrzyskim, gdzie dwaj parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy mają swoje biuro.

Jak podkreśla poseł Bogdan Latosiński powodem otwarcia kolejnego bura poselsko-senatorskiego było zapotrzebowanie zgłaszane przez mieszkańców regionu.

- Do działającego już od ponad roku naszego wspólnego biura w Pińczowie często zgłaszali się mieszkańcy Buska, dlatego po wielu rozmowach zdecydowaliśmy się na otworzenie nowego punktu właśnie w Busku - dodaje poseł.

Bogdan Latosiński podkreśla, że oprócz spotkań z parlamentarzystami nowe biuro będzie miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli się spotykać z ekspertami z różnych instytucji, między innymi z pracownikami KRUS czy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak podkreśla senator Jacek Włosowicz, biuro w Busku będzie kolejnym miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli porozmawiać o swoich problemach.

- Biura, które obecnie mogę prowadzić, to miejsca, które tętnią życiem. Mieszkańcy dzielą się w nich swoimi pomysłami i spostrzeżeniami ale również problemami, przychodząc po poradę. Nową placówkę otworzyliśmy aby wszystkie problemy, z którymi przyjdą do nas mieszkańcy Buska rozwiązywać - dodaje.

W uroczystym otwarciu biura poselsko-senatorskiego w Busku wzięła udział wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, która podkreśliła, że to bardzo ważne, aby mieszkańcy mieli możliwości spotkania się z parlamentarzystami, na terenie w którym mieszkają.

- Potwierdzają to ostatnie spotkania polityków PiS w ramach akcji „Polska jest jedna”, na które przychodzi bardzo dużo osób zainteresowanych tym co dzieje się w parlamencie, dzielą się również z parlamentarzystami swoimi problemami, a każdy z nich jest dla nas istotny - dodała wojewoda.

Poseł Bogdan Latosińki zapowiada, że w burze będzie obecny w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Natomiast senator Jacek Włosowicz z mieszkańcami będzie spotykał się we wtorki i środy.

Reklama