Dla kogo w tym roku „Dzika Róża”? Plebiscyt już niedługo [PROGRAM]

Data publikacji: 06.06.2018 16:13
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Konferencja prasowa poświęcona 26. Plebiscytowi Publiczności

Konferencja prasowa poświęcona 26. Plebiscytowi Publiczności "O Dziką Różę". Michał Kotański - dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Kielce. 06.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Za 19 dni, po raz 26, rozpocznie się kielecki plebiscyt o „Dziką Różę”, w którym to widzowie przyznają statuetki wybranym twórcom i decydują o najciekawszym spektaklu prezentowanym w aktualnym sezonie.

W czasie pięciu dni zostaną pokazane wszystkie premiery kończącego się sezonu teatralnego 2017/2018. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. „Ciemności” w reżyserii Moniki Strzępki a także „Świętoszka” zrealizowanego przez Ewę Rucińską. Całość, rozpocznie najnowszy spektakl Mai Kleczewskiej „Jak wam się podoba”, który swoją premierę będzie miał w sobotę - 16 czerwca.

 „Dzika Róża” jest podsumowaniem sezonu, a dyrektor teatru Michał Kotański zaznacza że zalicza go do udanych.  

- W tych propozycjach są zarówno komedie jak i spektakle mocno zaangażowane - podkreśla.

Konferencja prasowa poświęcona 26. Plebiscytowi Publiczności "O Dziką Różę". Michał Kotański - dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego w KielcachKielce. 06.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jak co roku widzowie mogą otrzymać bezpłatne bilety. Warunkiem jest okazanie kuponu, który dostępny jest m.in. w redakcji Radia Kielce. Pierwsze 6 osób z kolejki otrzyma również bilety na galę finałową plebiscytu. Jak powiedział Michał Kotański, szacunkowy koszt całego plebiscytu to około 100 tysięcy złotych. Część kwoty na to wydarzenie przyznał Urząd Marszałkowski, któremu teatr podlega, natomiast 10 tysięcy dołożyły władze miasta.

Widzowie mogą głosować od 25 do 30 czerwca metodą tradycyjną, poprzez wrzucenie wypełnionego blankietu do specjalnie przygotowanej urny lub w ankiecie znajdującej się na Facebooku instytucji. Urna do głosowania będzie udostępniona dla widzów w kasie teatru od godziny 10.00 do 18.00 a także we foyer od godziny 18.00 do pół godziny po zakończeniu każdego spektaklu.

PROGRAM:

PONIEDZIAŁEK (25 czerwiec), godzina 19.00

Spektakl: „Jak wam się podoba”, reżyseria: Maja Kleczewska

WTOREK (26 czerwiec), godzina 19.00

Spektakl: „Rasputin”, reżyseria: Wiktor Rubin

ŚRODA (27 czerwiec), godzina 19.00

Spektakl: „Ciemności”, reżyseria: Monika Strzępka

CZWARTEK (28 czerwiec), godzina 19.00

Spektakl: „1946”, reżyseria: Remigiusz Brzyk

PIĄTEK (29 czerwiec), godzina 19.00

Spektakl: „Prędko, prędko…”, reżyseria: Mikołaj Grabowski

SOBOTA (30 czerwiec), godzina 19.00

Spektakl: „Świętoszek”, reżyseria: Ewa Rucińska

NIEDZIELA (1 lipca)

Gala Finałowa

Reklama