Jak w czasach PRL. W ratuszu sprzedawał „miejsce w kolejce”

Data publikacji: 07.06.2018 12:07
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wydział Komunikacji i Działalności Gospodarczej w kieleckim ratuszu

Wydział Komunikacji i Działalności Gospodarczej w kieleckim ratuszu
Fot. Krzysztof Żołądek / Radio Kielce

Straż Miejska zatrzymała 61-letniego mieszkańca Kielc, który próbował sprzedać bilet z numerkiem w kolejce do rejestracji pojazdów. Do ratusza wezwano policję.

- Mężczyzna został przewieziony na komisariat - informuje Karol Macek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymany zaproponował innemu mężczyźnie odsprzedanie biletu kolejkowego. Do transakcji jednak nie doszło, a na miejsce wezwano Straż Miejską, która przekazała go policjantom. Obecnie funkcjonariusze ustalają, czy było to jednorazowe zachowanie, czy próbował tego procederu wcześniej oraz czy swoim zachowaniem przekroczył przepisy prawne.

Od pewnego czasu w ratuszu od wczesnych godzin rannych ustawiają się gigantyczne kolejki do rejestracji pojazdów. Miejscy urzędnicy szukają rozwiązania, które usprawni obsługę w Wydziale Komunikacji. Prawdopodobnie do mieszkańców skierowana zostanie ankieta, w której będzie można przedstawić swoje pomysły na poradzenie sobie z problemem kolejek.

Podobne wiadomości
Reklama