Zainwestują 100 milionów złotych. Zatrudnią nawet 300 osób

Data publikacji: 15.06.2018 18:22
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Firma Polonez Plus w partnerstwie z firmą 7R Logistic zbuduje w Chęcinach Centrum Logistyczne

Firma Polonez Plus w partnerstwie z firmą 7R Logistic zbuduje w Chęcinach Centrum Logistyczne
Chęciny. 15.06.2018 / Fot. materiały prasowe

W Chęcinach powstanie Centrum Logistyczne, które będzie zatrudniać od 200 do 300 osób. Inwestycja zostanie zlokalizowana na ponad 15-hektarowej działce przy trasie szybkiego ruchu i węźle Chęciny.

Znajdą się tam zadaszone zabudowania o łącznej powierzchni 7 ha. Będzie m.in. przestrzeń biurowa oraz miejsca przeładunkowe dla tirów. Centrum Logistyczne zbuduje firma Polonez Plus w partnerstwie z firmą 7R Logistic.

Działka, na której powstanie inwestycja, należała do Poczty Polskiej, która planowała zbudować tam terminal przeładunkowy, jednak zrezygnowała z tego pomysłu. Nowy inwestor odkupił działkę, uzyskał decyzję o warunkach zabudowy, opracował dokumentację i projekt inwestycji oraz wystąpił o pozwolenie na budowę.

- To bardzo dobra wiadomość dla gminy Chęciny z gospodarczego punktu widzenia - mówi burmistrz Chęcin Robert Jaworski. - Przede wszystkim ważne są nowe miejsca pracy, ale także aspekt wizerunkowy. Dotąd działka, na której powstanie Centrum Logistyczne była zaniedbana i zarośnięta. Teraz przyczyni się do rozwoju całej gminy. Z nową, dużą inwestycją wiążą się nie tylko podatki, ale też prawdopodobieństwo powstawania w okolicy kolejnych firm. Inwestycja nie powinna być też uciążliwa dla mieszkańców - dodaje.

Inwestor planuje rozpoczęcie prac w wakacje. Wartość inwestycji jest szacowana na ponad 100 milionów złotych.

adv adv
Wiadomości
Reklama