Rząd wspiera remont szkoły

Data publikacji: 18.06.2018 14:35
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Remont Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Szarych Szeregów w Suchedniowie

Remont Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Szarych Szeregów w Suchedniowie
Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Szkoła Podstawowa nr 1 przy ulicy Szarych Szeregów w Suchedniowie otrzymała 50 tysięcy złotych rządowego wsparcia na dokończenie przebudowy placówki.

Jak podkreśliła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek to bardzo ważna inwestycja dla miasta i gminy Suchedniów, która pozwala na lepszy komfort pracy i nauki uczniów.

Poseł PiS Maria Zuba podkreśliła, że otrzymana dotacja stanowi pełną kwotę o którą wnioskował burmistrz Suchedniowa Cezary Błach.

- Pozwoli ona zbilansować wydatki, które zostały poniesione na ta inwestycje - dodała Maria Zuba.

Z kolei senator PiS Krzysztof Słoń podkreślił, że w województwie świętokrzyskim nie tylko budujemy nowe szkoły, jak np. w Piotrkowicach, ale także dbamy o te budynki, które są dorobkiem poprzednich pokoleń.

- Nie pozwalamy na to, by stosowano najprostsze rozwiązania, które dominowały w poprzednich latach, czyli likwidacja niewygodnych i kosztownych placówek. Wspieramy natomiast wszystkich a szczególnie samorządy, które dbają o swoje szkoły - dodał senator Krzysztof Słoń.

W remontowanej placówce oprócz podstawówki funkcjonują także dwie klasy gimnazjum. Wiceburmistrz Suchedniowa Dariusz Miernik wyjaśnia, że za otrzymaną dotację zostaną wybudowane schody i chodniki wokół budynku.

Trwająca od zeszłego roku modernizacja budynku objęła stołówkę, świetlicę i kuchnię oraz sale lekcyjne. Wyremontowano toalety dostosowując je do potrzeb młodszych dzieci. Dodatkowo, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, sieć grzewczą i energetyczną, a budynek został ocieplony i zyskał nowy dach. Koszt robót to ponad 4 mln zł. Do szkoły uczęszcza 400 uczniów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama