Nieoficjalne: biskup odwoła proboszcza z Mnichowa

Data publikacji: 25.06.2018 13:54 / Data aktualizacji: 26.06.2018 05:37
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Protest przeciwko proboszczowi w Mnichowie

Protest przeciwko proboszczowi w Mnichowie
Mnichów. 25.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kapłan z Mnichowa, który w niedzielę po interwencji mieszkańców parafii wyprowadził się z plebanii, prawdopodobnie zostanie odwołany przez biskupa kieleckiego z funkcji proboszcza - dowiedziało się Radio Kielce. Ks. Mirosław Cisowski, rzecznik Kurii Diecezjalnej poinformował, że do czasu wyjaśnienia sprawy i powołania nowego zarządcy, rolę gospodarza parafii ma pełnić wikariusz, który zdaniem grupy wiernych z parafii został pobity przez proboszcza.

Ks. Mirosław Cisowski ubolewa, że dochodzi do takich sytuacji. - To porażka. Jak ludzie mają reagować na takie zachowanie księży, od których powinno się wymagać więcej - mówi rzecznik kurii. Przyznaje przy tym, że już wcześniej były symptomy wskazujące, iż między księżmi był konflikt.

Sprawy tej w poniedziałek nie chciał komentować wikariusz z Mnichowa. Jak powiedział, dotarła do niego informacja, że na razie ma zarządzać parafią, ale pod opieką księdza dziekana.

- Myślę, że nie muszę tego komentować – powiedział jedynie.  

W poniedziałek, wierni z tamtejszej parafii nie chcieli już komentować sprawy. Jak mówili, w środę przed nimi bierzmowanie i to jest najważniejsze. Inni przyznają, że to wstyd nie tylko dla wsi, ale i całej diecezji, że takie zdarzenie miało miejsce.

Przypomnijmy, w niedzielę proboszcz parafii w Mnichowie wyprowadził się z plebanii. Domagała się tego grupa parafian, która uważa, że pobił wikariusza.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie, ze pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumienia - przyznaje starszy sierżant Katarzyna Pierzchała z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

- Funkcjonariusze rozmawiali z pokrzywdzonym, ale nie zdecydował się on na złożenie jakiegokolwiek zawiadomienia w tej sprawie – dodała.

Zdaniem części parafian, to nie pierwszy raz, kiedy proboszcz pobił wikarego. Dlatego w niedzielę kilkadziesiąt osób zebrało się przed plebanią domagając się od proboszcza odejścia z parafii. W tym samym miejscu zebrała się również grupa osób, która stanęła po stronie proboszcza.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama