Kto kogo pobił w Mnichowie? Parafianie oburzeni, ale biskup nie komentuje

Data publikacji: 27.06.2018 22:14
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Uroczystość bierzmowania w parafii w Mnichowie

Uroczystość bierzmowania w parafii w Mnichowie
Mnichów. 27.06.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Biskup kielecki Jan Piotrowski nie chce komentować sytuacji w parafii w Mnichowie. W niedzielę wyszedł na jaw konflikt między proboszczem, księdzem Grzegorzem Kaliszewskim, a wikarym. Księża mieli się pobić. W środę, w Mnichowie miała miejsce ceremonia bierzmowania, prowadzona przez ordynariusza kieleckiego, biskupa Jana Piotrowskiego.

- Polećmy Matce Bożej wszystko, co wydarzyło się w Waszej parafii, czuwajmy nad sobą, aby dobro nie wyciekło z naszych serc, ani rąk – powiedział do wiernych w homilii hierarcha. Poza tymi słowami, biskup nie nawiązał w żaden sposób do niedzielnego incydentu.

Sprawa jest bardzo żywa wśród parafian. Jak powiedziała jedna z wiernych, to sytuacja powodująca wstyd. - Jak się mają szanować parafianie, kiedy księża się nie szanują - mówiła. Po Mszy Świętej, grupa parafian udała się na spotkanie z biskupem Janem Piotrowskim. Nie chcieli jednak ujawnić, czego dotyczyło spotkanie. 

Uroczystość bierzmowania w kościele w Mnichowie. Spotkanie parafian z biskupemMnichów. 27.06.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Wcześniej, rzecznik kurii, ks. Mirosław Cisowski informował, że biskup pragnie rozwiązać konflikt i analizuje sytuację. - Biskup musi działać zgodnie z prawem kanonicznym. Na razie nie zapadła decyzja o ewentualnym odwołaniu księdza Grzegorza Kaliszewskiego z funkcji proboszcza - dodawał.

Ks. Grzegorz Kaliszewski przedstawił dziennikarzom swoją wersję wydarzeń z sobotniej nocy. Podkreślił, że nie podniósł ręki na wikariusza i to jemu zarzucił pobicie oraz oszczerstwo. Sprawę zgłosił też prokuraturze. Rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach podkreślił, że Kuria nie wiedziała o konferencji prasowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama