Pociągiem do Buska po 13 latach przerwy. Jechał nawet Koziołek-Matołek

Data publikacji: 30.06.2018 12:36
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Po 13 latach przerwy z Kielc wyjechał pociąg do Buska-Zdroju

Po 13 latach przerwy z Kielc wyjechał pociąg do Buska-Zdroju
Kielce. 30.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Po 13 latach przerwy z Kielc wyruszył wakacyjny pociąg do Buska-Zdroju. Na peronie kieleckiego dworca kolejowego przed godziną 11.00 zgromadziło się wielu mieszkańców, którzy z ciekawości chcieli przetestować nowe połączenie.

Kielczanie, z którymi rozmawiał nasz reporter podkreślali, że sam pomysł takiego połączenia jest dobry, jednak pociąg powinien kursować również w dni powszednie, a nie tylko w wakacje.

Zdaniem pani Hanny, w przeszłości Kielce były o wiele lepiej skomunikowane z Buskiem, dlatego dobrze, że po ponad 10 latach przerwy takie połączenie udało się przywrócić. Ten pociąg powinien jednak kursować również w ciągu tygodnia. Również pan Bartosz, który w podróż do Buska-Zdroju wybrał się z ciekawości podkreśla, że przydałoby się codzienne połączenie między tymi dwoma miastami.

Po 13 latach przerwy z Kielc wyjechał pociąg do Buska-ZdrojuKielce. 30.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W wakacyjne weekendy między Kielcami, a Buskiem będą kursować dwie pary pociągów Regio dziennie. Czas przejazdu na trasie wynosi około 50 minut, a bilet w jedną stronę kosztuje 6 złotych 20 groszy.

Pociąg będzie zatrzymywał się na przystankach kolejowych: Kielce - Białogon, Kielce - Słowik, Sitkówka-Nowiny i Busko-Zdrój. Połączenia obsługuje świętokrzyski oddział Polregio.

Kolejowe połączenie na linii Kielce - Busko-Zdrój będzie czynne do 2 września.

Po 13 latach przerwy z Kielc wyjechał pociąg do Buska-ZdrojuKielce. 30.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Reklama