Zdrowe posiłki dla uczniów. Świętokrzyskie szkoły w krajowej czołówce

Data publikacji: 09.07.2018 18:22
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konferencja dotycząca Programu dla szkół realizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Konferencja dotycząca „Programu dla szkół” realizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Kielce. 09.07.2018 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

W szkołach uczniowie mogą jeść jabłka, rzodkiewki, kalarepę, a na deser jogurt naturalny. Umożliwia to program realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Jest kontynuacją dwóch innych projektów „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.

W poprzednim roku szkolnym z „Programu dla szkół” korzystało ponad 500 placówek w regionie. Jacek Toś, dyrektor kieleckiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, podkreśla, że świętokrzyskie jest w czołówce województw, które przyłączyły się do tego przedsięwzięcia. Zachęca, aby kolejne szkoły brały w nim udział.

Jak mówi Dorota Majchrzyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18, która przyłączyła się do projektu, dzieci chętnie korzystają z nowej diety. Tym bardziej, że - jak dodaje - przenoszą zdrowe nawyki żywieniowe także do domów.

- Ta nowa opcja żywieniowa naprawdę im smakuje, a nawet jeśli jakieś produktu nie zjedzą w szkole, to zabierają go do domów - dodaje.

Do tej pory w całym kraju program objął prawie 2 miliony uczniów. Jeśli jakaś placówka chce brać w nim udział powinna zgłosić to do 1 września w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama