Politechnika wznawia rekrutację

Data publikacji: 13.07.2018 15:18
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Dzień otwarty na Politechnice Świętokrzyskiej

Dzień otwarty na Politechnice Świętokrzyskiej
Kielce. 19.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rozpoczął się nabór uzupełniający na Politechnikę Świętokrzyską. Jak tłumaczy profesor Artur Maciąg, prorektor do spraw studenckich i dydaktyki, prawie wszystkie kierunki będą dostępne dla kandydatów. Dotyczy to nawet najpopularniejszych w pierwszym etapie informatyki oraz budownictwa, gdzie o jedno miejsce starało się dwie osoby.

- Rekrutacja uzupełniająca, nawet na tych najbardziej obleganych kierunkach, podyktowana jest naszymi doświadczeniami z ubiegłych lat. Co roku część kandydatów po prostu rezygnuje ze studiów u nas i nie donosi wymaganych dokumentów - tłumaczy prorektor.

Z naboru wyłączona jest architektura, bowiem tam byłby konieczny dodatkowy egzamin praktyczny z rysunku. Jak dodaje profesor Artur Maciąg z rekrutacji wyłączony jest też kierunek geologia inżynierska. Tam bowiem liczba chętnych podczas pierwszego naboru była tak mała, że Politechnika zrezygnowała z utworzenia tego kierunku.

- Rekrutacja uzupełniająca zakończy się 22 lipca. Ale dla osób, które nigdzie się nie dostaną mam dobrą wiadomość. Jak co roku we wrześniu przeprowadzimy jeszcze jeden nabór dodatkowy - zapowiada profesor Artur Maciąg.

W sumie Politechnika Świętokrzyska planuje przyjąć około 1200 osób na pierwszy rok studiów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama