Jaja z województwa świętokrzyskiego skażone salmonellą

Data publikacji: 13.07.2018 17:22
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: IAR

 
Fot. Polskie Radio

Pracownicy Sanepidu stwierdzili obecność bakterii salmonelli w partii jaj z północy województwa świętokrzyskiego. Kolejną partię z tej samej fermy objęli szczegółową kontrolą. Bakterie zawierały jaja opatrzone numerem seryjnym: 3PL26111314.

- Towar wyprodukowano pod koniec czerwca, trwa usuwanie go z dystrybucji - powiedział Grzegorz Hudzik, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. - Docieramy po liście dystrybucyjnej do punktów sprzedaży i wycofujemy je z obrotu. Jaja są następnie utylizowane i za to jako służby odpowiadamy - tłumaczy zastępca GIS.

Informacje o skażonej partii jaj dostępne są na stronie internetowej Sanepidu. Każdy, kto nabył towar powinien zwrócić go do sklepu.

- Salmonella w kontakcie z człowiekiem może wywołać zakażenie bakteryjne - dodał Grzegorz Hudzik. - Bakterie są dla człowieka niebezpieczne w przypadku kontaktu i spożycia. Szczególnie dla dzieci i osób w podeszłym wieku. Salmonella może skutkować nieżytem przewodu pokarmowego, biegunką czy gorączką. W przypadku wydostania się przez bakterie poza przewód pokarmowy dojść może do zakaźnej Salmonellozy - mówi Grzegorz Hudzik.

Konsumenci którzy nabyli skażone jaja mogą domagać się zwrotu kosztów zakupu towaru.

Tagi do tego wpisu
Reklama