Cytobus dotrze do Buska. To okazja do wykonania bezpłatnych badań

Data publikacji: 16.07.2018 11:16
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Cytobus

Cytobus
Fot. ŚCO

Kuracjuszki i mieszkanki Buska-Zdroju będą miały okazję wykonać profilaktyczne badania. W środę, 18 lipca, przed Szpitalem Uzdrowiskowym „Krystyna” i sanatorium „Włókniarz” będzie stacjonował cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

- Zachęcam panie do tych badań, ponieważ będą wykonywane przez świetnych specjalistów. Dysponujemy własnym Zakładem Patologii Nowotworów z certyfikatem Światowej Agencji Badań nad Rakiem, co jest gwarancją wysokiej jakości diagnostyki – mówi profesor Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO.

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25 - 59 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy. Każda pani, która wykona cytologię otrzymuje kobiece upominki przypominające o profilaktyce. Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 609 99 00 33. Cytobus, w godzinach 10.00 – 13.00 będzie stacjonował przed Szpitalem „Krystyna”, natomiast w godzinach 13.30 – 16.00 – przed Sanatorium „Włókniarz”.

W specjalistycznym pojeździe mieści się gabinet położnej, w którym znajduje się fotel ginekologiczny i niezbędne wyposażenie oraz wydzielona kabina higieny intymnej z wc i bieżącą wodą, żeby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania. Cytobus jest ogrzewany, klimatyzowany, wyposażony w wysuwany stopień ułatwiający wejście do gabinetu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama