Rośliny z ogrodu botanicznego cieszą oczy zwiedzających

Data publikacji: 22.07.2018 08:39 / Data aktualizacji: 22.07.2018 15:05
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.07.2018 Kielce. Ogród botaniczny

22.07.2018 Kielce. Ogród botaniczny
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nowo otwarty ogród botaniczny w Kielcach przyciąga tłumy zwiedzających. W ubiegłym tygodniu, odwiedziło go ponad 3 tysiące osób. Zastępca kierownika placówki Bartosz Piwowarski mówi, że to kolejna atrakcja miasta i wiele osób przychodzi, by podziwiać rośliny. To także doskonała alternatywa na spędzenie wolnego czasu.

W ogrodzie botanicznym można oglądać m. in. kolekcję lasów wschodnich występujących w Chinach, Japonii i Korei, a także setki kwitnących roślin, pogrupowanych w tematyczne kolekcje, wśród nich róże i różaneczniki, rośliny użytkowe oraz wrzosy. Pracownik ogrodu Artur Bas informuje, że dużą popularnością cieszy się także ogród francuski, a także skrzynie z roślinami leczniczymi i jadalnymi. Można tam np. zobaczyć lubczyk lub mięte.  

W niedzielę obok zachwycania się pięknem drzew, krzewów i kwiatów można było wykonać badania profilaktyczne. W namiocie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii panie mogły nauczyć się samobadania piersi i uzyskać informacje na temat bezpłatnych programów profilaktycznych. Rzecznik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii Izabela Opalińska przypomina, że profilaktyka jest bardzo istotna. - Zachęcamy kobiety nie tylko do badania piersi, ale również kontrolowania innych części  ciała i narządów pod kątem nowotworów.

Kobiety odwiedzające punkt ŚCO w ogrodzie botanicznym otrzymywały instrukcję dotyczącą samobadania, a także zaproszenie na cytologię. Izabela Opalińska podkreśla że umiejętność badania piersi jest przydatna również u mężczyzn, którzy w ten sposób mogą badać swoje partnerki. Panie, które zdecydowały się na badania były rejestrowane do konkretnych przychodni.

Ogród botaniczny znajduje się przy ulicy Karczówkowskiej 11.00. Jest on udostępniony dla zwiedzających od piątku do niedzieli w godzinach 10.00 - 18.00. Bilet normalny kosztuje 5 złotych, natomiast ulgowy 2 złote. Ostatnie bilety są sprzedawane na godzinę przed zamknięciem do godziny 17.00.

Tagi do tego wpisu
Reklama