W Cedzynie znów można wypożyczyć rowerki wodne. Będzie również festyn

Data publikacji: 25.07.2018 11:26
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Katarzyna Niezręcka
Komentarze
05.07.2018 Baza WOPR nad zalewem w Cedzynie

05.07.2018 Baza WOPR nad zalewem w Cedzynie
Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego chcą ożywić przystań nad zalewem w Cedzynie. To efekt interwencji dziennikarzy, m. in. naszej rozgłośni. Kilka tygodni temu zwracaliśmy uwagę na to, że baza jest zamknięta dla amatorów sportów wodnych, a sprzęt pływający i otoczenie głównego budynku prezentuje się fatalnie. W związku z tym, wójt gminy Górno postanowił wypowiedzieć WOPR umowę dzierżawy tej nieruchomości.

Ratownicy podjęli już pierwsze działania, które mają przekonać spacerowiczów do odwiedzenia przystani, a decydentów do zmiany decyzji w sprawie jej dzierżawy. Od niedawna, znów można korzystać ze sprawnych rowerków wodnych, a w związku z tym, przystań, szczególnie w słoneczne dni, odwiedza coraz więcej ludzi - zapewnia Hubert Szczechla, prezes zarządu wojewódzkiego WOPR.

Dodatkowym sposobem na poprawę wizerunku przystani ma być festyn, planowany na 12 sierpnia. Podczas tej imprezy, odwiedzający będą mogli za darmo skorzystać ze sprzętu pływającego. Ratownicy zaprezentują też możliwości swoich motorówek i umiejętności sterników. Chętni będą mogli też wziąć udział w krótkim rejsie łodzią po zalewie. Organizatorzy przygotują również pokazy psów ratowniczych. Podczas festynu, będzie także można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Hubert Szczechla podkreśla, że wiedza przekazana przez ratowników ma zapobiec powstawaniu niebezpiecznych sytuacji podczas wypoczynku nad wodą.

Festyn organizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe odbędzie się w niedzielę, 12 sierpnia, przy bazie ratowników nad zalewem w Cedzynie.

Tagi do tego wpisu
Reklama