Lettieri: przegraliśmy, bo Legia ma lepszych piłkarzy

Data publikacji: 29.07.2018 07:29
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
28.07.2018 Kielce. Mecz Korona Kielce - Legia Warszawa. Trener Gino Lettieri

28.07.2018 Kielce. Mecz Korona Kielce - Legia Warszawa. Trener Gino Lettieri
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Przegraliśmy, bo Legia ma lepszych piłkarzy - stwierdził trener Gino Lettieri po meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Korona Kielce uległa na Kolporter Arenie Legii Warszawa 1:2 (1:0). Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 32. Ivan Jukić, wyrównał w 57. Krzysztof Mączyński, a drugą bramkę dla gości strzelił w 66. Jose Kante.

- Muszę pochwalić moją drużynę, bo na miarę posiadanych możliwości, zagraliśmy na dobrym poziomie. W pierwszej połowie byliśmy lepsi. Gdybyśmy jeszcze mocniej przycisnęli rywala, to mogliśmy podwyższyć na 2:0. Nasza gra taktycznie wyglądała bardzo dobrze. Niestety ten strzał Mączyńskiego w drugiej połowie był kluczowym momentem gry. To było naprawdę dobre uderzenie, które wytrąciło nas z równowagi. O końcowym rezultacie zadecydowała indywidualna jakość piłkarzy. Trzeba przyznać, że jak porównujemy obie ławki rezerwowych, to w zasadzie każdy piłkarz z ławki Legii u nas mógłby grać w pierwszym składzie. Taka jest piłka. Są duże drużyny i mniejsze. Będziemy się starali wyciągnąć wnioski i za tydzień zapunktować - powiedział trener "żółto-czerwonych" Gino Lettieri. 

- Pokazaliśmy jak silny mamy charakter. Jestem dumny z piłkarzy. Po złych momentach szybko idziemy w górę. Pokazaliśmy, ze jesteśmy zwycięzcami i mistrzami Polski. Po pierwszej połowie byliśmy jeszcze na minusie, ale po przerwie powróciliśmy. We wtorek mamy bardzo ważny mecz na Słowacji. Jestem zadowolony, bo udało się oszczędzić kilku zawodników - podsumował szkoleniowiec Legii Dean Klafurić.

W 3. kolejce LOTTO Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek 3 sierpnia o godzinie 18.00.

Reklama