Są szanse na remont ulicy Wojska Polskiego

Data publikacji: 31.07.2018 18:39
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Ulica Wojska Polskiego w Kielcach

Ulica Wojska Polskiego w Kielcach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jest szansa, że ulica Wojska Polskiego w Kielcach zostanie wyremontowana. Chodzi o fragment od Ronda Czwartaków do granicy miasta.

Dodatkowymi funduszami na rozwój tego typu infrastruktury dysponuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Miasto rozważa ubieganie się o te pieniądze. Może chodzić o ponad 30 milionów złotych.

Tadeusz Sayor, zastępca prezydenta Kielc, wyjaśnia, że miasto przygotowywało się do inwestycji od kilku lat. Gotowa jest większość dokumentacji. Problemem było finansowanie inwestycji. Prezydent stwierdził jednak, że w Ministerstwie Rozwoju są duże pieniądze z programu Polska Wschodnia.

- Nam bardzo zależy, aby przebudować tę ulicę. Rozważamy dopisanie jej do jednego z dwóch dużych projektów komunikacyjnych realizowanych przez miasto. Liczymy jednak, że sytuacja na rynku budowlanym się ustabilizuje, ponieważ przy obecnych cenach wygospodarowanie wkładu własnego byłoby bardzo trudne - dodał prezydent.

Remont ulicy Wojska Polskiego zakłada, że od Ronda Czwartaków do skrzyżowania z ulicą Berberysową byłaby to droga dwujezdniowa z jednym ogólnodostępnym pasem ruchu oraz buspasem. To rozwiązanie podobne do zastosowanego przy ulicy Pileckiego. Z kolei od Berberysowej do granicy miasta Wojska Polskiego ma być jednojezdniowa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama