Zbadaj słuch za darmo w mobilnej klinice

Data publikacji: 17.08.2018 13:08 / Data aktualizacji: 17.08.2018 19:49
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Bezpłatne badania słuchu w mobilnej klinice na ulicy Sienkiewicza

Bezpłatne badania słuchu w mobilnej klinice na ulicy Sienkiewicza
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z bezpłatnych badań słuchu mogły skorzystać osoby, które w piątek pojawiły się na mostu nad Silnicą w Kielcach. Tam zaparkowała mobilna klinika, w której każdy chętny mógł sprawdzić swój słuch i uzyskać indywidualne porady na temat odpowiedniej profilaktyki.

Chętnych do wykonania tego badania nie brakowało. Do słuchobusu najczęściej zgłaszały się osoby, które już stwierdziły u siebie niedosłuch. Jak mówią, to utrudnia im komfort życia, ponieważ nie słyszą np. co mówi do nich osoba przebywająca w drugim pomieszczeniu.

Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak przyznaje Melania Kozłowska, protetyk słuchu, w Polsce już prawie co piąta osoba dorosła cierpi na problemy ze słuchem.

- Coraz więcej osób cierpi na niedosłuch. W Polsce to już 17 procent dorosłej populacji. Nie są to tylko osoby starsze, ale coraz więcej osób młodszych zaczyna mieć problemy z prawidłowym słyszeniem. Przyczyny mogą być genetyczne, ale w większości przypadków, to czynniki środowiskowe. Zaliczyć do nich możemy m.in. przebywanie w hałasie, czy głośne słuchanie muzyki w słuchawkach na uszach - mówi Melania Kozłowska.

Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W kolejnych dniach słuchobus odwiedzi inne polskie miasta, m.in. Częstochowę, Opole, Ząbkowice Śląskie i Bielawę.

Reklama