Biskup Marian Florczyk Ojcem Synodalnym

Data publikacji: 25.08.2018 14:56
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Biskup Marian Florczyk

Biskup Marian Florczyk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Biskup Marian Florczyk został wybrany przez papieża Franciszka Ojcem Synodalnym na najbliższy synod poświęcony młodzieży. To oznacza, że będzie jednym z biskupów z całego świata, którzy wezmą udział w październikowych obradach.

Biskupów do udziału w obradach synodalnych wybierają konferencje episkopatów. Z Polski wybrani zostali abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy, abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki i przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Papież zatwierdził te wybory.

Dodatkowo Ojciec Święty sam wybiera biskupów na Ojców Synodalnych. Tym razem wskazał biskupa Mariana Florczyka, biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej - informuje Konferencja Episkopatu Polski. Ks. bp Marian Florczyk w Konferencji Episkopatu Polski należy do Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży oraz do Rady ds. Społecznych. Jest też Delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Sportowców.

XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, który jest poświęcony młodzieży, wierze i rozpoznawaniu powołania odbędzie się od 3 do 28 października. Powstała specjalna strona internetowa, na której młodzi mogli wypełniać ankiety związane z wiarą i Kościołem. Mogą tam też na bieżąco śledzić informacje na temat zbliżającego się Synodu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama