Utrzymanie celem Korony Handball. Inauguracja sezonu w Kościerzynie

Data publikacji: 31.08.2018 07:13
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
29. kolejka PGNiG Superligi Kobiet: Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna

29. kolejka PGNiG Superligi Kobiet: Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna
Kielce. 29.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wyjazdowym meczem z UKS PCM Kościerzyna, nowy sezon PGNiG Superligi, zainaugurują w sobotę piłkarki ręczne Korony Handball Kielce. - Już w pierwszych spotkaniach będziemy chciały pokazać się z jak najlepszej strony - zapewnia obrotowa popularnych "Koroneczek" Karolina Mochocka.

- Musimy zacząć na takim poziomie jaki chcemy prezentować przez cały sezon. Ciężko pracowałyśmy w okresie przygotowawczym. Trener wie czego od nas oczekiwać i na co nas stać - stwierdziła 22-letnia szczypiornistka.

UKS PCM Kościerzyna to dziewiąta drużyna poprzedniego sezonu PGNiG Superligi. Z zespołem z Kaszub kielczanki wygrały tylko jedno z czterech spotkań.

- Bez względu na to czy gramy u siebie, czy na wyjeździe, to do każdego meczu podchodzimy tak samo. Jest to przeciwnik "na przetarcie". Moim zdaniem to odpowiedni rywal, żeby zacząć rozgrywki od wygranej - dodała Karolina Mochocka.

- Jest całkowicie nowa myśl szkoleniowa. Nasza gra zupełnie się zmieniła i sądzę, że zaskoczymy rywalki i kibiców. Będziemy zostawiały serce na boisku.

Nie jesteśmy już beniaminkiem. Złapałyśmy już trochę doświadczenia i nie chcemy się już niczym usprawiedliwiać - powiedziała rozgrywająca kieleckiej drużyny Katarzyna Homonicka.

- Dziewczyny już trochę okrzepły w ekstraklasie. Naszym celem jest utrzymanie, bez konieczności drżenia o ligowy byt do ostatniej kolejki.

Kościerzyna jest zespołem w naszym zasięgu. O wyniku zdecyduje dyspozycja dnia - stwierdził trener kielczanek Paweł Tetelewski.

Mecz 1. kolejki PGNiG Superligi, w którym Korona Handball Kielce zmierzy się w Hali Sportowej Sokolnik z UKS PCM Kościerzyna, rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 15.00.  

Reklama