Trzyczęściowy medal nagrodą za ukończenie trudnego maratonu

Data publikacji: 31.08.2018 10:41
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Zuzanna Lech
Medal w kształcie województwa świętokrzyskiego

Medal w kształcie województwa świętokrzyskiego
Fot. mat. organizatora

Medal w kształcie województwa świętokrzyskiego, składający się z trzech części trafi do zawodników, którzy ukończą trzy części Nocnego Maratonu Wokół Świętokrzyskich Zalewów Wodnych. Pierwsze zawody odbędą się dziś przy zalewie w Mostkach w gminie Suchedniów.

Ukończenie każdej rywalizacji będzie honorowane jedną częścią medalu. Po zakończeniu cyklu można złożyć nagrodę w całość. Udział w dzisiejszej rywalizacji zapowiedzieli m. in. komendant i żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, a także pracownicy resortu obrony narodowej. Kolejne biegi będą się rozpoczynały co dwa tygodnie, zawsze w piątki o godzinie 20.00.

W Mostkach, zawodnicy będą mieli do pokonania 13,5 km. Dla tych, którzy nie są w stanie pokonać takiego dystansu, przygotowano marsz z kijami nordic walking o długości 8 km. W drugim biegu, nad zalewem w Wąchocku, uczestnicy pokonają 14,5 km, a ostatnia trasa w Wilkowie będzie mierzyła 15 km. Wszystkie trzy biegi, po podsumowaniu, dadzą dystans maratoński- wyjaśnia Magdalena Tusień-Kuzka, wiceprezes fundacji Prolandsport, organizującej imprezę.

Maraton ma promować zdrowy tryb życia, ale także walory turystyczne regionu świętokrzyskiego, a w organizację spotkań włączyły się gminy, na których terenie odbędą się biegi.

Podczas spotkania będzie można obejrzeć specjalnie przygotowane animacje świetlne i obserwować gwiazdy przez specjalistyczny sprzęt. Trasy biegów będą oświetlone pochodniami, a wszyscy uczestnicy otrzymają świetlne gadżety.

Medal w kształcie województwa świętokrzyskiegoFot. mat. organizatora

Reklama