Historyczna wygrana. Korona Handball z kompletem punktów

Data publikacji: 08.09.2018 19:32
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
08.09.2018 Kielce. Mecz PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Korona Handball Kielce KPR Jelenia Góra. Katarzyna Piecaba

08.09.2018 Kielce. Mecz PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Korona Handball Kielce KPR Jelenia Góra. Katarzyna Piecaba
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W 2.kolejce PGNiG Superligi piłkarki ręczne Korony Handball wygrały we własnej hali z KPR Jelenia Góra 25:23 (10:11). Najwięcej bramek dla kieleckiej drużyny zdobyły Honorata Syncerz - 9 oraz Sandra Zimnicka i Wiktoria Gliwińska - po 4.

- Na początku meczu widać było w poczynaniach moich zawodniczek dużą nerwowość. Dziewczyny nie radziły sobie chyba ze stresem związanym z występem przed własną publicznością. W drugiej połowie były już fragmenty dobrej gry i powinniśmy spokojniej to spotkanie wygrać. Mieliśmy dwie bramki przewagi i wyrzucamy piłkę w aut. Później nerwówka, ale najważniejsze, że trzy punkty zostały w Kielcach - ocenił trener Korony Handball Paweł Tetelewski.   

To drugie zwycięstwo popularnych "Koroneczek" w tym sezonie. Przed tygodniem pokonały one na wyjeździe UKS PCM Kościerzyna 36:30. Dla kielczanek była to również historyczna, pierwsza ligowa wygrana z KPR Jelenia Góra.

- Nasza forma wciąż idzie w górę. Mam nadzieję, że z każdym meczem gra będzie wyglądała coraz lepiej. Przyszło na mecz bardzo dużo kibiców. Jestem zachwycona atmosferą panującą w kieleckiej hali - powiedziała rozgrywająca Edyta Charzyńska, która zasiliła Koronę Handball przed sezonem.

W 3.kolejce PGNiG Superligo Korona Handball zmierzy się za tydzień na wyjeździe z Energą AZS Koszalin.       

Reklama