Remont ulicy Wojska Polskiego z rządowym dofinansowaniem?

Data publikacji: 12.09.2018 11:12
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ulica Wojska Polskiego

Ulica Wojska Polskiego
Kielce. 12.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Władze Kielc starają się o dodatkowe fundusze na remont ulicy Wojska Polskiego. Pieniądze można uzyskać z rządowego programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Dofinansowanie może wynieść nawet 3 miliony złotych.

W ramach inwestycji wyremontowany zostanie fragment od Miodowicza do ulicy Tarnowskiej.  Przebudowane zostaną także drogi dojazdowe do ulicy Wojska Polskiego oraz skrzyżowania. Jedną z największych zmian będzie wydzielenie na jezdni pasa dla rowerów. Takie nietypowe w mieście rozwiązania przyjęto w trakcie konsultacji społecznych. Zdecydowano, że na ulicy będą pasy rowerowe, zamiast chodnika wspólnego dla pieszych i cyklistów.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego obejmuje także częściowe skanalizowanie skrzyżowania z ulicami: Langiewicza, Żeromskiego i Dymińską. Przebieg tej ostatniej zostanie zmieniony i będzie się ona włączać do Tarnowskiej na wysokości ulicy Nowej. Powstanie tam czterowlotowe skrzyżowanie.

Drogowcy szacują, że remont będzie kosztował 7 milinów złotych. Uchwałę intencyjną w sprawie ubiegania się o dodatkowe wsparcie finansowe podejmą kieleccy radni na jutrzejszej sesji Rady Miasta. Projekt uchwały został już pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Finansów Publicznych.

Reklama