Maciej Giemza dał radość kieleckim kibicom

Data publikacji: 16.09.2018 20:54
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Komentarze
Mistrzostwa Europy w motocyklowych rajdach

Mistrzostwa Europy w motocyklowych rajdach
Dębska Wola. 16.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Maciej Giemza z KTM Novi Korona Kielce zwyciężył w klasie E1 w ostatnich eliminacjach mistrzostw Europy w motocyklowych rajdach enduro. 22–letni kielczanin podczas imprezy rozegranej na trasach wokół stolicy województwa świętokrzyskiego świetnie spisał się zarówno w sobotnich próbach enduro, jak i niedzielnych w motocrossie rozegranym na wymagającej trasie w Dębskiej Woli.

W klasie senior kieleckie eliminacje wygrał Sebastian Krywult z BTM Bielsko Biała, który zwyciężył również w klasyfikacji generalnej mistrzostw wśród seniorów. Na III miejscu w drużynówce uplasowała się reprezentacja Polski kobiet.

- Do startu w mistrzostwach Europy w rajdach enduro wróciłem po dwuletniej przerwie i od razu odniosłem sukces. Ten fakt tym bardziej cieszy, bo zwyciężyłem przed własną publicznością, która gorąco mi dopingowała. Nie jestem już typowym endurowcem, skupiam się na rajdach cross country, dlatego ta wygrana tym bardziej cieszy – powiedział zawodnik KTM Novi Korona Kielce Maciej Giemza.

- W ubiegłym roku nie udało mi się wygrać, dlatego już od pierwszych startów chcieliśmy mocno zaatakować. Udało mi się wygrać trzy z czterech rund mistrzostw Europy i dzięki temu cieszę się z tytułu. Zdecydowanie najtrudniejsze zmagania były w Kielcach, ale to mobilizowało mnie do rozsądnej jazdy – powiedział mistrz starego kontynentu w klasie senior Sebastian Krywult z BTM Bielsko Biała.

Na podkieleckich trasach rozegrane zostały ostatnie trzy rundy mistrzostw Europy oraz dwie finałowe mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Przypomnijmy, że w mistrzostwach kraju zawodnicy KTM Novi Korona Kielce wywalczyli 6 medali.

Jednym z patronów medialnych finałowych rund mistrzostw Europy, Polski i Pucharu Polski w motocyklowych rajdach enduro było Polskie Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama