Poseł Liroy bohaterem spektaklu

Data publikacji: 18.09.2018 12:33
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości z regionu
Poseł Piotr Liroy Marzec

Poseł Piotr Liroy Marzec
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejny spektakl warszawskiej grupy „Pożar w Burdelu” będzie dotyczył transformacji ustrojowej, która dokonała się w Polsce w 1989 roku. Głównym bohaterem tego obrazu ma być postać pochodzącego z Kielc rapera i posła Piotra Liroya Marca.

Reżyser Michał Walczak nazwał planowany projekt „Herosi transformacji”.  Jak twierdzi, chce skoncentrować się na ważnych postaciach tamtego czasu, które miały wpływ na zmieniającą się rzeczywistość.

- Nie zamykamy się na jedną dziedzinę, tym bardziej że rap i jego kultura, której Liroy był częścią, jest nadal istotna i popularna - zaznacza.

Michał Walczak zaznacza, że takie postaci często reprezentują epokę.  

- Tego typu osoby są fascynujące, bo są wciąż aktywne, a napięcia wynikające z historii wciąż wpływają na nas - podkreślił.

 „Pożar w Burdelu” to warszawska grupa, reprezentująca teatr polityczno-literacki. Powstała w 2012 roku z inicjatywy Macieja Łubieńskiego i Michała Walczaka. Od początku w swojej twórczości nawiązują do historii, a także aktualnych wydarzeń społecznych i politycznych.

Obecnie, najnowszy spektakl grupy, zatytułowany „Bem! Powrót człowieka - Armaty”, który jest koprodukcją warszawskiego Teatru Syrena, „Pożaru w Burdelu” i kieleckiego teatru dramatycznego, można m.in. oglądać w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Reklama