25-latka najskuteczniejszą piłkarką Korony Handball

Data publikacji: 25.09.2018 10:26
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Honorata Syncerz z Korony Handball Kielce zajmuje pierwsze miejsce wśród najskuteczniejszych piłkarek ręcznych PGNiG Superligi. 25–letnia rozgrywająca w czterech meczach zdobyła 35 bramek. Druga w tym zestawieniu, Romana Roszak z Energa AZS Koszalin, ma na koncie 32 trafienia. Trzecia jest Natalia Fesdorf z UKS PCM Kościerzyna, która zdobyła dotychczas 27 goli.

Honorata Syncerz we wszystkich czterech spotkaniach była najskuteczniejszą zawodniczką kieleckiej drużyny. Na inaugurację sezonu zdobyła pięć bramek w wyjazdowym starciu z UKS PCM Kościerzyna. Kolejnemu przeciwnikowi, którym był KPR Jelenia Góra, rzuciła dziewięć goli. Jedenastokrotnie pokonywała bramkarki Energa AZS Koszalin i dziesięciokrotnie Pogoni Szczecin. Honorata Syncerz bardzo dobrze wykonuje rzuty karne. Z siódmego metra trafiła już w tym sezonie siedemnaście razy myląc się tylko raz.

– Nie trenuję jakoś specjalnie tego elementu. Myślę, że to także kwestia szczęścia. Uważam, że mam tyle samo procent na pokonanie bramkarki, co ona na obronę. Podchodzę z nadzieją, że oddam dobry rzut i piłka wpadnie do bramki. Dotychczas nie udało się tylko raz – powiedziała popularna „Hono”. 

Dziesiąte miejsce wśród najskuteczniejszych zawodniczek PGNiG Superligi zajmuje Wiktoria Gliwińska. 20–letnia skrzydłowa Korony Handball Kielce w czterech meczach zdobyła osiemnaście bramek.

Reklama