Minister Emilewicz doradzała przedsiębiorcom w Starachowicach

Data publikacji: 26.09.2018 22:26
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wizyta minister Jadwigi Emilewicz.

Wizyta minister Jadwigi Emilewicz.
Starachowice. 26.09.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz odwiedziła Starachowice. Przyjechała na zaproszenie Komitetu Wyborczego Razem „Porozumienie”. Jan Wzorek, kandydat KWW Razem na radnego sejmiku wojewódzkiego podkreślał, że spotkanie przedsiębiorców z ministrem ma doprowadzić do rozwoju głównie małych firm na terenie miasta i powiatu.

W Starachowicach są duże przedsiębiorstwa, które generują dużo miejsc pracy, ale bardzo liczną grupę stanową osoby samodzielnie tworzące sobie zatrudnienie. To najczęściej branża usługowa czy handel. Dzięki takim małym firmom udało się przetrwać zapaść miasta w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Warunkiem rozwoju tego rodzaju działalności jest wszechstronna pomoc ze strony samorządu. Wprowadzenie niskiego ZUS-u jest bardzo dobrym krokiem, ale zdaniem Jana Wzorka, pomoc mogłaby płynąć także ze strony gminy. Jako przykład wskazuje ościenne samorządy obniżające stawki podatków, np. od środków transportu.

Minister Jadwiga Emilewicz zapoznała zgromadzonych z kolejnym pakietem rządowym dla małych i średnich przedsiębiorstw. Mówiła m. in. o zniesieniu archiwizowania dokumentów z bezterminowego do pięciu lat, obowiązku zatrudnienia specjalisty od BHP w firmach zatrudniających więcej niż 50 osób, a nie jak dotychczas 20. Zdaniem minister to małe firmy najwięcej skorzystają z propozycji rządowych.

Wizyta w Starachowicach to także wyrażenie poparcia dla Komitetu Wyborczego Razem „Porozumienie”, jak podkreślała minister Jadwiga Emilewicz w takich środowiskach poszukiwani są partnerzy do realizacji programów rządowych.

Wizyta minister Jadwigi Emilewicz. Od lewej: Mariusz Skóra – prezes Starachowickiego Inkubatora Przedsiębiorstw, Jadwiga Emilewicz – minister przedsiębiorczości i technologii, Tomasz Margula – przewodniczący Rady Powiatu starachowickiegoStarachowice. 26.09.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama